Gudstjenester

Vi fejrer forskellige typer af gudstjenester.

 Dåbsgudstjeneste
Dåbsgudstjeneste
lørdag den. 24. februar 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 2. søndag i Fasten
søndag den. 25. februar 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 3. søndag i Fasten
søndag den. 4. marts 2018
kl. 10:00
Karin Jeldtoft Jensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Midfaste, 4. søndag i Fasten
søndag den. 11. marts 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Mariæ Bebudelse
søndag den. 18. marts 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard
 Gudstjeneste - Påske for børn
Gudstjeneste - Påske for børn
fredag den. 23. marts 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
Læs mere »
 Dåbsgudstjeneste
Dåbsgudstjeneste
lørdag den. 24. marts 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard
Læs mere »
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Palmesøndag,
søndag den. 25. marts 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Skærtorsdag
torsdag den. 29. marts 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Langfredag
fredag den. 30. marts 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Påskedag
søndag den. 1. april 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 2. Påskedag
mandag den. 2. april 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste
onsdag den. 4. april 2018
kl. 19:00
Karin Jeldtoft Jensen
Læs mere »
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 1. søndag efter Påske
søndag den. 8. april 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard
 Gudstjeneste for konfirmandforældre
Gudstjeneste for konfirmandforældre
onsdag den. 11. april 2018
kl. 19:00
Dinna Jørgensen
Læs mere »
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 2. søndag efter Påske
søndag den. 15. april 2018
kl. 10:00
Karin Jeldtoft Jensen
 Dåbsgudstjeneste
Dåbsgudstjeneste
lørdag den. 21. april 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 3. søndag efter Påske
søndag den. 22. april 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Konfirmation Sct. forhenværende 6.z
Konfirmation Sct. forhenværende 6.z - Store Bededag
fredag den. 27. april 2018
kl. 09:30
Dinna Jørgensen
 Konfirmation Risingskolen 7.b
Konfirmation Risingskolen 7.b - Store Bededag
fredag den. 27. april 2018
kl. 11:30
Dinna Jørgensen
 Konfirmation Sct. Hans Skole - forhenværende 6.x
Konfirmation Sct. Hans Skole - forhenværende 6.x
lørdag den. 28. april 2018
kl. 09:30
Karin Jeldtoft Jensen
 Konfirmation Risingskolen 7.a
Konfirmation Risingskolen 7.a
lørdag den. 28. april 2018
kl. 11:30
Karin Jeldtoft Jensen
 Konfirmation Sct. forhenværende 6.y
Konfirmation Sct. forhenværende 6.y - 4. søndag efter Påske
søndag den. 29. april 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 5. søndag efter Påske
søndag den. 6. maj 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Kristi Himmelfarts Dag
torsdag den. 10. maj 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - 6. søndag efter Påske
søndag den. 13. maj 2018
kl. 10:00
Karin Jeldtoft Jensen
 Dåbsgudstjeneste
Dåbsgudstjeneste
lørdag den. 19. maj 2018
kl. 10:00
Christian Raun Larsen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Pinsedag
søndag den. 20. maj 2018
kl. 10:00
Dinna Jørgensen
 Gudstjeneste
Gudstjeneste - Trinitatis
søndag den. 27. maj 2018
kl. 10:00
Sigrid Anne Melchior Hougaard